Téma letošního tábora 2012 je : Za pokladem broumovských mnichů

14.05.2012 13:39

Nevíte co dělat o prázdninách? Chcete zažít dobrodružství na vlastní kůži a né jen v počítačových hrách? Máme tu pro vás možnost táborového pobytu v Broumovských stěnách. Legenda o Broumovském klášteře opět spatřila světlo světa a nedá spát mnohým dobrodruhům. Neváhejte, a staňte se členy jedné z mnoha expedicí hledající ztracený poklad Broumovských mnichů. Úkol to určitě nebude jednoduchý, ale pokud se vám to podaří, sláva, uznání a odměna Vás nemine.
V Suchém Dole u Police nad Metují se na půdě jednoho starého stavení mezi stohy starých novin objevil jeden významný list papíru. Ještě nyní na něm byla zřetelná stará pečeť pocházející z Broumovského kláštera. Na listu bylo stále k přečtení oznámení již několik set let staré. Psalo se zde o loupeži v Broumovském klášteře a odcizení hliněné destičky, která byla pro mnichy tou největší cenností. Také vysoká odměna za nalezení a vrácení tohoto významného pokladu byla tenkrát pro mnoho lidí velkou motivací.

Bohužel, jak se moc dobře ví, poklad se nikdy nalézt nepodařilo a jak se míjel rok s rokem, ztráceli  lidé zájem o hledání této klášterní cennosti. Nyní se už na poklad téměř zapomnělo, jen nález této listiny zas připomněl lidem příběh po tolika generací vyprávěný.
Snad už jen pár Broumovských mnichů věří, že by se poklad mohl ještě někdy do kláštera vrátit. Občas proto zanechávají v okolí Broumovských skal různé zprávy, které by měli pomoct dobrodruhům při hledání již zmíněného pokladu.
Máte-li zájem stát se jedním z dobrodruhů pátrajících po Broumovském pokladu, není nic jednoduššího, než se vypravit s Rivierou 14. července na Letní dětský tábor v Suchém Dole.